НАЙ-ЧЕТЕНИТЕ НОВИНИ ДО 20:28

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Gol.mk: Иван Перишич заяви, че чака финалния мач срещу Франция от 1998 г. насам

12 Юли 2018 | 02:49 | Агенция "Фокус"
Москва. Героите на селекционера на националния отбор на Хърватия Златко Далич създадоха история и водят Хърватия на финал на Световното първенство в Русия. Отборът елиминира Англия на полуфинала и ще се изправят на финала срещу с Франция, срещу която през 1998 г. бяха елиминирани на полуфиналите на тогавашното Световно първенство, предава македонската електронна медия Gol.mk.
След мача отбелязалият първия гол за Хърватия Иван Перишич заяви, че е мечтал за финала срещу Франция цели 20 години и че мачът в Москва ще бъде различна история в сравнение на полуфиналите във Франция през 1998 година.
„Не знам как да опиша това чувство за вас. Всички ние помним 1998 г. и мача срещу Франция. Сега е друга история. Сега сме на финал и нямаме какво да губим. Имаме три дни почивка и мисля, че ще се подготвим добре“, заяви Перишич.
Големият финал на Световното първенство ще се проведе в неделя на московския стадион „Лужники“.

Превод и редакция: Виктор Турмаков
Отвори в нов прозорец
прочети затвори

Gol.mk (Македония): Марио Манджукич: Бихме се като лъвове, такива ще сме и на финала

12 Юли 2018 | 02:29 | Агенция "Фокус"
Москва. Хърватският футболист Марио Манджукич е новият герой на страната си, макар и другите футболисти от „шахматния“ отбор заслужават тази титла. На полуфинала срещу Англия на Световното първенство по футбол в Русия той отбеляза попадението, решило резултата от мача, предава македонското електронно издание Gol.mk.
"Невероятно, все още не можем да се освестим. Това е чудо. Играхме смело и направихме завръщане против Англия, както и правим през целия турнир“, заяви Манджукич. Той допълни, че отборът още от сега ще се готви за финалния мач. „Бихме се като лъвове, такива ще сме и на финала“, допълни той
Хърватия в неделя излиза на финал срещу Франция и ще иска отмъщение за загубата на полуфиналите от домакините на Световното първенство през 1998 г. във Франция.

Героят на Хърватия: Ние бяхме като лъвове, ще бъдем и на финала!

Daily Mail: Марио Манджукич разби английските сърца, а хърватите се класират на финал на Световното първенство по футбол

12 Юли 2018 | 02:02 | Агенция "Фокус"
Москва. На Хърватия ѝ бяха нужни 109 минути, за да поведе пред Англия на полуфиналния мач от Световното първенство по футбол, но в крайна сметка те надделяха. Те бяха по-добрият отбор във второ полувреме, констатира Daily Mail след отпадането на отбора на Англия с 2:1 на Мондиала.
Но нека си го кажем направо. Англия не бе късметлия, за да достигне до тук. Тя нямаше късмета да достигне до тук поради доброто стечение на отборите в групите. Английският отбор в много отношения бе най-добрият на първенството. Това бе отбор – група братя, група играчи, които бяха повече от сумата на съставните си части.
Няма срам, няма провал. Англия се справи по най-добрия възможен начин. Селекционерът Гарет Саутгейт свърши отлична работа и националният отбор трябва да бъде негов за поне още четири години. Той заслужава това.
Но и Хърватия заслужава поздравление. Това бе представяне с дух. След първия гол на Англия те откриха начин да се завърнат в играта чрез Мордич и играча на мача Перишич, които демонстрираха невероятен технически талант.

Хари Кейн, капитан на английския национален отбор по футбол: Разбити сме. Работихме толкова здраво, ще ни боли известно време

12 Юли 2018 | 01:36 | Агенция "Фокус"
Москва. Капитанът на английския национален отбор по футбол Хари Кейн излезе с коментар след поражението от Хърватия на полуфинала на Световното първенство по футбол, провел се в Москва, пише The Daily Telegraph.
„Тежко е. Работихме толкова здраво. Играта бе 50-50. Боли много и ще бори дълго време. Но пътешествието бе добро“, заяви Кейн. Той допълни, че хърватите са играли добре и че са затруднили англичаните.
„Трудно е да се посочи с пръст какво не се получи. Мислехме, че сме достатъчно добри и че ще спечелим. Следващата крачка сега е да продължим напред. Трябва да изтупаме прахта от себе си и да сме горди с постигнатото. След това ще продължим“, заяви капитанът на английския отбор след поражението.

The Daily Star: Английските фенове са с разбити сърца, но горди след поражението от Хърватия

12 Юли 2018 | 01:15 | Агенция "Фокус"
Москва. Английските фенове по света и в страната приветстват своите герои след доблестно поражение на полуфиналите на Световното първенство по футбол. Хърватският играч Марио Манджукич разби английските сърца, след като отбеляза победен гол в продълженията, пише The Daily Star.
Киерън Трипиър откри резултата и предизвика сцени на празнуване по трибуните, макар и капитанът Хари Кейн след това да пропусна шанс да удвои преднината в първото полувреме.
По Иван Перишич лиши „трите лъва“ от победата във второто полувреме, изпращайки играта в продълженията. След това Манджукич оформи крайният резултат след като английската защита допусна глупава грешка.
Осемте хиляди фена, които гледаха мача на живо на голям екран в Манчестър първоначално скандираха, че купата „идва у дома“, но след това възгласите им бяха заменени от тишина, а след това от пъшкания след като мачът се проточи. Въпреки разбитите си сърца, хиляди английски фенове използваха социалните мрежи, за да отдадат почит на отбора.

The Guardian: Английската мечта е смазана, след като Хърватия спечели полуфинала на Световното първенство в продълженията

12 Юли 2018 | 00:47 | Агенция "Фокус"
Москва. Хърватия смаза английската мечта на Световното първенство по футбол след победа с 2:1 в продълженията на полуфинала, изиграл се на стадион „Лужники“ в Москва, пише The Guardian.
Мечтата на Англия започна с гол в петата минута на Киеран Трипиър. Но Хърватия надделя през второто полувреме и Иван Перишич изравни в 67-та минута. Отборите обмениха удари до края на редовното време но резултатът остана 1:1. По време на напрегнатото продължение Марио Манджукич разби английските сърца с гол в 109-та минута.
Противници на хърватите в неделя ще са французите, които спечелиха в Санкт Петербург своя полуфинален мач срещу Белгия.

The Independent:  Англия е вън от Мондиала след поражение в продълженията от Хърватия

The Independent: Англия е вън от Мондиала след поражение в продълженията от Хърватия

12 Юли 2018 | 00:24 | Агенция "Фокус"
Москва. На английската мечта на Световното първенство по футбол бе поставен край, след като страната бе победена от Хърватия в продълженията на полуфинала, пише The Independent.
„Трите лъва“ откриха резултата в петата минута с прекрасен удар на Киеран Трипиър и в следващите 62 минути изглеждаше, че Англия си е уредила мястото на финала.
Но Иван Перишич изравни и позволи на Хърватия да получи продължения, преди Марио Манджукич да отбележи в 109-та минута и да постави момчетата на Златко Далич начело.
Англия се опита да направи всичко, но не успя да изравни. Сега тя ще се изправи в събота с отбора на Белгия на мача за трето място, докато Хърватия отива на финал, където ще се изправи срещу Франция.

Хърватия е на финал на Мондиала в Русия

11 Юли 2018 | 23:46 | Агенция "Фокус"
Москва. Хърватия победи Англия с 2:1 след равенство в редовното време – 1:1. На стадион „Лужники“ в Москва Англия откри резултата още в 5-ата минута с гол на Киърън Трипиър от пряк свободен удар. Изравнителният гол за хърватите отбеляза Иван Перишич в 68-ата минута и редовното време завърши наравно 1:1.
В продълженията Марио Манджукич отбеляза гол в 110-ата минута и прати Хърватите за първи път в историята на финал на Световно първенство.
Англия отново бе спряна на полуфиналите след 1990 година в Италия, където загубиха от бъдещия шампион Федерална Република Германия след дузпи.

СНИМКА НА ДЕНЯ
Турски поток. 19 ноември 2018 г.

ВИДЕО
Тегленето на победителя в играта
Тегленето на победителя в играта "Европейски тест за отличници-шест" 30.07.2018г...